Szubkultúr

Graffitizni nem csak festékkel lehet

2013. április 27. - Succubus

A HOTTEA néven alkotó művész festékszórók helyett fonalakkal vág neki a városnak és készít graffitiszerű alkotásokat: tageket kerítésekre, fonalfestményeket, térelválasztókat. Mennyivel környezetbarátabb ez, mint a festék, ráadásul az eltávolításához sem kell más, csak egy éles szerszám, hogy…

Tovább

Gótikus stílusú hálószobák

A következő összeállításban gótikus stílusban berendezett hálószobákat láthattok. A válogatás első felében a barokkos és viktoriánus túldíszítettség uralkodik, melynek jellegzetességei a mintás tapéták és drapériák, a gótikus boltívek és a kemény anyagból készült padlózat. Tévedés azt hinni, hogy…

Tovább

Kokeshi gyufák Japánból

A fából esztergált kokeshi babák nagyon népszerűek Japánban. E kimonós lányokat, nőket megformáló apró szobrocskák az ország északi részéből származnak, arcukat néhány ecsetvonással díszítik, és a japán iparművészet szerves részét képezik. A kokeshi műfaja azonban nem csupán a babákon él tovább. A…

Tovább

Tenyérre festett tündérmesék

Az orosz Svetlana Kolosova Andersen és Saint Exupery munkásságából merítve legkedvesebb meséit festette meg, vászon helyett azonban a saját tenyerét használta felületnek. Bár a művésznő bal tenyerére festett képei nem az örökkévalóságnak készültek, a róluk készült…

Tovább

Életre kelt regények papírból

Könyvet rongálni súlyos bűnnek számít olvasni szerető emberek szerint, ám Su Blackwell lenyűgöző könyvszobrait látva sokan gondolhatják, hogy ezúttal bocsánatos bűnről van szó. A Nyugat-Londonban élő képzőművész eredetileg textil szakon végzett, ám diploma után váltott:…

Tovább

A jógamatrac tudja, mi kell egy lestrapált nőnek

Míg a magyar nők sérült lelkét Lakatos Márk ápolja és hozza rendbe, addig szegény külföldi üzletasszonyoknak csak a munka, a főnök csesztetése és az ezzel járó stressz jut egy-egy üzleti úton. Még szerencse, hogy felbukkan Jógamatrac úr, aki nagyon is jól tudja, mire van szüksége egy lestrapált…

Tovább

A mozgóképtörténet leghíresebb táncmozdulatai grafikákon

Niege Borges, brazil grafikus Dancing Plague of 1518 címmel a mozis és tévés filmtörténelem leghíresebb táncmozdulatairól készített rajzsorozatot. Az illusztrációkon emlékezetes és ikonikus táncjelenetek elevenednek meg többek között olyan filmekből és tévésorozatokból, mint Az ének az esőben, a…

Tovább
süti beállítások módosítása